Skip links
Izmir Web Tasarim

İzmir Web Tasarım – Profesyonel İzmir Web Tasarım Fiyatları 2023

İzmir’de oturan ve web sitesi sahibi olan birçok kişi; gerek sitelerinin temsil ettiği oluşumu pazarlamak, gerek ise sitenin kitlesini arttırmak için İzmir web tasarım hizmetlerine ihtiyaç duyar. Web tasarımın profesyonel bir iş olduğunu ve deneyimsiz kişilerce yapılmaması gerektiğini bilen bu kişiler, baştan sona bu hizmetlerle ilerleyerek dönüşümlerini arttırırlar.

Peki, bu hizmetler tam olarak nelerdir? Web tasarım denince akla hep tasarım gelir, tasarımın alt kriterlerini neler oluşturur? Çerkezköy web tasarım gibi makaleleri paylaştığımız ‘’Lokal web tasarım’’ konulu makalelerimize, İzmir ile devam ediyoruz.

İzmir Web Tasarım ve Tasarım Kriterleri

Makaleye girişte de bahsettiğimiz gibi, web tasarım genel olarak tasarım/tema üzerinden ilerliyor. Ancak bu durum, 1 cümleyle anlatabilecek kadar basit değil. Tasarım seçiminin ya da kodlanmasının, birçok kriteri mevcut.

Altyapı Uyumluluğu

Basit ama hatırlanması gereken bir kriter. Bir site için tasarım seçilecek ya da kodlanacaksa, onun altyapıya uyumlu olması gerekiyor. WordPress temasını Blogger’da, Blogger temasını WordPress’de kullanamazsınız. Elbette kısmen de olsa entegre edilebiliyor ama kod yapısı tamamen değişiyor.

Site Kategorisine ve Amacına Uyumluluk

İzmir web tasarım hizmetlerinde, siteye göre spesifik adımlar atılır. Hatta 2 site aynı sektörde olsalar bile, amaçları farklı olduğu için farklı şekilde çalışmalar yürütülebilir. Bu çalışmalara, tasarımlar da dahildir.

Öncelikle, sitenin sektörü ve misyonu net olarak belirlenir. Daha sonra, sitenin sektörüne göre en uygun tasarım seçilir/kodlanır. Devamında, sitenin amacına ulaşması için gereken elementleri destekleyip desteklemediği saptanır.

Düzenleme ve Entegre Kolaylığı

Web tasarım hizmetlerinde, tasarım seçiminden ya da kodlanmasından sonra iş bitmiyor. Tasarımın/temanın, siteye uyumlu bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.

Düzenleme işlemi kimi temalarda sorun olabileceğinden, en başta düzenleme kolaylığına sahip bir tema seçiliyor. Bu sayede, temanın siteye entegre edilmesi oldukça kolay hale geliyor.

SEO Uyumluluk

Mantık sırasına göre gittiğimiz için 4.sırada yer verdiğimiz, ancak önem sırasında tepelerde olan bir kriter. İzmir web tasarım şirketleri tarafından, temaların SEO uyumlu olmasına dikkat edilir.

Temanın SEO uyumlu olmasının pek çok getirisi vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sayabiliriz:

  • SEO uyumlu bir tasarım/tema, sağlam bir temel oluşturur. Sonrasında yapacağınız SEO çalışmaları, çok daha efektif hale gelir. Tam aksine SEO uyumlu olmayan bir tema, sonraki çalışmalarınızı da heba edebilir.
  • SEO’da olduğu gibi, optimizasyon için de güzel bir temel oluşturur. Bunun sebebi, SEO uyumlu temaların optimizasyon seviyelerinin yüksek olması. Böylece, siteniz daha verimli çalışır ve kullanıcılarınıza rahat bir site deneyimi sunarsınız.
  • SEO uyumlu temalar, son SEO kriterlerine göre hazırlandığı için güncel kalırsınız. Yeniliklere rahatlıkla ayak uydurabilen siteniz, güzel SERP sonuçları ile sizi mutlu eder.

Uzun lafın kısası, İzmir web tasarım ajansları tarafından dikkate alınan SEO uyumlu temalar; hedeflediğiniz SERP sonuçlarını almanızda yardımcı olur.

Kullanıcı Deneyimi

Seçilen temanın kullanıcı deneyimi temelinin yüksek olmasına önem gösterilir. Sonuçta ‘’kullanıcı her zaman önce gelir’’ ve kullanıcıyı mutlu ederseniz siz de mutlu olursunuz.

Yukarıdaki tabirin en büyük destekçilerden biri Google. Kullanıcı deneyimi yüksek olan siteleri, SEO konusunda ödüllendirir ve dolaylı yoldan dönüşümlerini arttırır.

Kullanıcı deneyimini yükseltmek sadece SEO konusunda değil, pek çok konuda işinize yarar. Sitenizde aradığını bulan kullanıcılar, güzel yorumlar paylaşarak prestijinizi arttırabilir ya da memnuniyetlerini sastışa dönüştürebilir.

Profesyonel İzmir Web Tasarım Fiyatları 2023

İzmir’deki web tasarım ajanslarına tasarım yaptırmak isteyen kişiler, fiyat konusunda soru işaretleri yaşamaktadır. Firmadan firmaya ve siteden siteye fiyat değişebileceğinden, biz de bu konuda net bir sayı veremiyoruz.

Net bir sayı veremiyor olsak da, tasarım fiyatlarının şekillenme kriterleriyle ilgili şunları söyleyebiliriz:

  • Asla görmezden gelemeyeceğimiz bir ‘’firma’’ etkeni var. Hizmet alacağınız firmanın fiyat politikası, tecrübesi, kalitesi gibi pek çok şeyi içerisinde barındırıyor bu etken.
  • Diğer bir etken ise, tasarımın iş yükü. Kodlanması 1 ay süren tasarım ile 3 ay süren tasarımın fiyatı aynı olmayacaktır.
  • İş yüküne benzer bir etken ise, iş zorluğu. 2 tasarım da 1 ay alabilir ancak biri firmayı çok daha zorlamıştır. Bu da, 2 tasarımın fiyatlarının birbirinden farklı olmasını kaçınılmaz kılar.

İzmir web tasarım hizmetlerinin tasarım ayağını incelediğimiz bu makale, umarız sizin için bilgilendirici olmuştur.

İzmir web sitesi fiyatları ne kadar?

Firmanız için İzmir web sitesi fiyatları araştırıyorsanız, web sitesi fiyatları ortalama 5999 TL ile 11999 TL arasında değişmektedir.

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Firmanız için kurumsal bir web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız, alanında profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

Leave a comment

View
Drag