Skip links
Samsun Web Tasarim

Samsun Web Tasarım – Profesyonel Samsun Web Tasarım Fiyatları 2023

Türkiye’nin Samsun ilinde ikamet etmekte olan web sitesi sahipleri; web sitelerinden aldıkları dönüşümleri arttırmak için gereken web tasarım hizmetlerine erişmek için 2 yolu karşılarında bulurlar: Ya bu işlemleri kendileri yaparlar, ya da profesyonel Samsun web tasarım firması ile anlaşırlar. 2. yol çok daha güvenilir ve emin adımlarla olacağından, pek çoğu bu firmalarla anlaşıp yola devam eder.

Peki, bu firmalardan alabileceği hizmetler ve sitelerinin alacağı faydalar nelerdir? ‘’Antalya web tasarım’’ gibi makaleleri de içerisinde bulunduran ‘’yerel web tasarım’’ konulu makalelerimize, bugün Samsun ile bir yenisini daha ekliyoruz.

Samsun Web Tasarım Hizmetleri Hakkında Bilgiler

Bu başlık altında, Samsun’da herhangi bir web tasarım firması ile anlaştığınızda, başlıca alabileceğiniz hizmetlerin neler olduğundan bahsedeceğiz.

Sitenize Uygun Altyapı Seçimi

Eğer sıfırdan bir site oluşturmak için web tasarım ajansı ile anlaştıysanız, ilk adımlardan biri budur. Sektörünüz yani sitenizin kategorisi tespit edilir ve buna uygun olarak altyapı arayışına başlanır.

Altyapı aranırken, aşağıdaki kriterlere dikkat edilir:

  • Sizin amaçlarınız göz önünde bulundurulur. Web tasarım firmasına sunmuş olduğunuz ‘’sitenizi kurma amacınız nedir?’’ sorusunun cevabı, altyapı seçiminde büyük etkendir.
  • İlk maddeyi biraz açalım: Örneğin satış yaptığınız bir firmanız var ve bu satışları internete taşımak için web sitenizi açtınız. O zaman Samsun web tasarım firmaları, e-ticaret destekleyen bir altyapı seçecektir.
  • Ya da e-ticaret yerine kurumsal kimliğimizi ön plana çıkarmak istiyoruz dediniz. O halde, kurumsal kimliği en iyi ön plana çıkaran altyapı seçilecektir.
  • Sitenizin amacı için gereken elementlere uyum sağlaması da dikkate alınır. Örneğin canlı destek eklentisine ihtiyacınız vardır. Bundan dolayı, seçilecek altyapının güzel canlı destek eklentileri barındırmasına dikkat edillir.
  • Bir diğer konu da temalar/tasarımlardır. Bildiğiniz gibi, tasarımlar web tasarımın en büyük alt dallarından biridir. Altyapı seçiminde de, seçilecek altyapının tema kodlanma temelinin kolay olması ya da tema havuzunun geniş olmasına dikkat edilir.

Samsun web tasarım ajansları, yukarıda saydığımız maddeler ve daha birçoğunu, müşteri sitesi için altyapı seçiminde dikkate alır.

Sektörünüzün ve Rakiplerinizin Analizi

Altyapınız seçilip site az çok oturduktan sonra, belli başlı fikirler için bazı analizler gerekir. Bu analizlerden en önemlileri sektör ve rakip analizidir. Sitenin sektörü çalışma rotasını doğrudan etkiler, rakipler ise çalışmalarınızın nasıl şekilleneceği konusunda size fikir verebilir.

Örneğin, doğru bir rakip analizi ile hangi tasarımların kullanılması gerektiğini tespit edebilirsiniz. Elbette ki birebir kopya çekin demiyoruz. Sadece bir fikir tohumu alın ve onu geliştirin.

Rakiplerinizin mevcut Samsun web tasarım stratejisi ile başarıya ulaşıp ulaşmadığını anlamak için, Ahrefs gibi SEO analiz araçları kullanabilirsiniz. Elbette ki bu başarı (varsa), web tasarım dışında birçok kritere bağlıdır ama size fikir verebilir.

Tasarım Ayağı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, tasarım ayağı web tasarımın mihenk taşlarından biri. Mevcut site için altyapı seçimi tamamlanıp, belli analizlerle rota çizildikten sonra, sıra tasarıma gelir.

Tasarım için, tema havuzu geniş ya da tema kodlanmasına müsait bir altyapı seçileceğini söylemiştik. Böyle olduğu takdirde, temanın gelişmesi için atılacak tasarım adımları çok daha kolay hale geliyor.

Birçok web tasarım şirketi, çalıştıkları sitenin sektörüne ve amaçlarına uygun seçimler yapar. Bu altyapı seçiminde de, medya seçiminde de, tema seçiminde de böyledir. Yani tema seçimi için ilk etken, sitenizin kendisidir. Beraberinde SEO uyumluluk gibi etkenler de var tabii ki.

Profesyonel Samsun Web Tasarım Fiyatları 2023

Öncelikle, firmadaki değişken fiyat politikalarına hakimseniz, burada size net bir fiyat veremeyeceğimizi tahmin edersiniz.

Net bir fiyat veremiyor olsak da, fiyatların değişme etkenleri için birkaç paragraf yazabiliriz.

Fiyatların değişkenlik göstermesindeki en büyük etken firmanın kendisidir. Her firmanın tecrübesi, kalitesi, işe bakım şekli, işi bitirme süresi vb. özellikleri farklı olduğundan, fiyat politikaları da farklı oluyor.

Yukarıdaki bilgiye ek olarak, aynı firmanın farklı sitelere farklı fiyat verdiği de oluyor. Bunu da sizin etkiniz olarak açıklayabiliriz. Firma ile anlaşmak için sahip olduğunuz sitenin; kalitesi, ihtiyaçları, mevcut durumu birçok siteden farklıdır. Bu da, firma kriterine ek olarak sizin de fiyatta etkili olmanızı sağlar.

Eğer net bir fiyat istiyorsanız, yılların tecrübesi Adwoox web tasarım ajansı ile iletişime geçebilirsiniz. Bizlerle mail, telefon yoluyla iletişim kurabilir; dilerseniz ofisimizi de ziyaret edebilirsiniz. Sizlere en tatmin edici Samsun web tasarım hizmetini vereceğimiz konusunda eminiz.

Leave a comment

View
Drag