Skip links
Antalya Web Tasarim

Antalya Web Tasarım – Profesyonel Antalya Web Tasarım Fiyatları 2023

Antalya’da yaşayan ve web sitesi sahibi olan kimseler; sitelerinden ve sitelerinin temsil ettiği oluşumdan aldıkları dönüşümleri arttırmak için, Antalya web tasarım hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Pek çoğu, bu hizmetlerin neler olduğu hakkında bilgisizdir.

Gaziantep web tasarım gibi makaleleri kaleme aldığımız ‘’yerel web tasarım’’ konulu makalelerimize, Antalya ile bir yenisini daha ekleyeceğiz. Diğer makalelerimizde olduğu gibi amaç, sizlere genel bir bilgi vermek olacak.

Antalya Web Tasarım ile İlgili Detaylar

‘’Antalya ilinde yapılan web tasarım’’ olarak tanımlayabileceğimiz bu kavram; içeriği, tanımı gibi 1 cümleyle açıklanamayacak bir kavram.

Bu makalede, basitçe alabileceğiniz hizmetlere ve size sağlayacakları faydalara değineceğiz. Makale sonunda fiyatlarla ilgili birkaç bilgi de vereceğiz.

Hizmetler

Antalya’nın, normal web tasarım hizmetlerinden pek bir farkı yok. Sadece, il bazında firma çalışma stili farklılıkları oluştuğu için firma farkı var.

Sitenize uygun seçimler konusunda yardım alabilirsiniz. İlk olarak altyapı seçimini örnek verebiliriz. Sitenizin geleceği ve alacağınız dönüşümler konusunda kritik etkiye sahip olan altyapı, sitenize göre Antalya web tasarım firmaları tarafından seçilebilir. Seçilirken, sitenizin ihtiyacı olan materyaller ve altyapının bunu karşılama yetkinliği dikkate alınır.

Sitenize uygun tasarım/tema seçimi ve kodlanmasında da destek alabilirsiniz. Sitenizin sektörüne ve gelecekteki hedefinize göre uygun bir tema seçilir, eğer uygun tema yoksa kodlanır. Kodlanırken ve seçilirken, SEO ve kullanıcı memnuniyeti gibi kriterler dikkate alınır.

Sitenizin SEO temelini temiz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Web tasarım ajanslarından alacağınız SEO etkisi ile, bir SEO firmasından alacağınız SEO etkisi elbette aynı olmayacaktır. Burada bahsettiğimiz konu, neredeyse bütün web tasarım işlemlerinin SEO dikkate alınarak yapılması. Buna en büyük olarak, tema seçimini/kodlanmasını verebiliriz.

Diğer bir örnek ise kullanıcı deneyimi. SEO’nun yanı sıra, kullanıcı deneyimi de birçok Antalya web tasarım çalışması adımında dikkate alınır. Bu iki örnek, SEO ve web tasarım bütünlüğünü anlamanıza yardımcı olacaktır. Uzun lafın kısası, bir yandan web tasarım hizmetleri alırken, kısmen de olsa SEO desteği de almış olacaksınız.

Grafik desteği alabilirsiniz. İnternetteki telif hakkı içeren materyallere bulaşmadan, web tasarım şirketi bünyesindeki grafikerler yardımıyla grafik desteği alabilirsiniz. İstediğiniz görsele, animasyona vb. medya materyallerine ‘’telif hakkı engeli olmadan, özgün ve kaliteli’’ biçimde erişebilirsiniz.

Optimizasyon konusunda hizmet alabilirsiniz. Optimizasyon, sitenin arkaplanda iyi çalışıp ziyaretçiye sağlıklı görünmesi için çok önemli bir konu. Antalya web tasarım ajanslarından alabileceğiniz optimizasyon hizmeti; ‘’Hız, sunucu, SEO, kullanıcı deneyimi’’ gibi alt dallara ayrılabilir. Ajanstan ajansa farklılık olabilse de, hizmetler genel olarak bu alt dallar üzerinden ilerler.

Size Ne Fayda Sağlar?

Peki, bu yukarıda saydığımız hizmetler size ne fayda sağlar? Potansiyel bir müşteri olarak bu soruyu sormanız en doğal hakkınız. Neticede bu hizmetlere bir para ödeyeceksiniz ve alacağınız etkiyi merak ediyorsunuz.

Bu çalışmalardan alacağınız etkiyi, X maddeyle aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  • Sitenizden alacağınız dönüşümler artar. Sitenizin temsil ettiği firmanın (varsa) satışları, aldığı olumlu yorumlar, prestiji, kitlesi vb. birçok olumlu özelliği artışa geçebilir. Doğru bir web tasarım çalışması ile yapılandırılmış bir site, bunların hepsini size sağlayabilir.
  • Sitenizin kitlesi artar. Hemen hemen ilk maddeyle aynı yere varan bir sonuç ancak site ayağını da hatırlatmak istedik. Sitenin kitlesinin artması ile, bu kitleye istediğiniz gibi duyuru yapabilir, bilgilendirme sağlayabilir ve bunun gibi çeşitli işlemleri yapabilirsiniz. Uzun lafın kısası, o kitleyi kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Profesyonel Antalya Web Tasarım Fiyatları 2023

Net bir fiyat veremeyeceğimiz bu bölüm, fiyatların değişme kriterleriyle ilgili birkaç bilgi içeriyor. Bu kriterleri bilmeniz, piyasadaki farklı fiyatları doğal karşılamanızı sağlayabilir.

İlk kriterimiz firmalar/şirketler/ajanslar. Her web tasarım ajansı farklı kaliteye, deneyime, ekibe, etkiye sahiptir. Bundan dolayı, kendi fiyat politikalarını geliştirir ve serbest piyasada size hizmet verirler. Firma farkından oluşan fiyat farkının sebebi bunlardır.

Diğer bir kriterimiz ise çalışma yapılacak site. Her site, farklı gelişmişlik oranına ve farklı ihtiyaçlara sahiptir. Dolayısıyla, web tasarım firmalarının her sitede harcayacağı emek aynı değildir. Bu da, birçok siteye farklı fiyat verilmesine sebep olur.

Antalya web tasarım ile ilgili detayları kaleme aldığımız bu makale, dileriz sizin için bilgilendirici olmuştur.

Antalya web sitesi fiyatları ne kadar?

Antalya web sitesi fiyatları hizmet alanına ve web sitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Web sitesi fiyatları 5999 TL ile 11999 TL arasında değişmektedir.

Web sitesi nasıl yapılır?

Firmanız için web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız, web sitesinin profesyonel bir yapıda olması için kurumsal bir web tasarım ajansından hizmet alabilirsiniz.

Leave a comment

View
Drag