Skip links
Gaziantep Web Tasarim

Gaziantep Web Tasarım – Profesyonel Gaziantep Web Tasarım Fiyatları 2023

Gaziantep’de yaşayan site sahipleri; hem sitelerinin temsil ettiği oluşumun dönüşümlerini arttırmak, hem de sitelerinin gelişimini sağlamak amacıyla web tasarım hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Bu hizmetler, bireysel olarak yapılabiliyor olsa da işler bir süre sonra deneyimsizlikten tıkanacaktır. O nedenle, Gaziantep web tasarım hizmetleri almak, bu kişilerin tam da ihtiyacı olan şeydir.

Bu makalede, ‘’Ankara web tasarım, Tarsus web tasarım’’ gibi makaleleri de paylaştığımız ‘’lokal web tasarım’’ kategorisine Gaziantep ile devam edeceğiz.

Gaziantep Web Tasarım Hakkında Detaylar

Genel olarak normal yapılawn web tasarımdan pek farkı olmasa da, il bazındaki firma tecrübe seviyesinden dolayı farklılıklar oluşabiliyor. Bu başlık altında, Gaziantep web tasarım elementlerine göz atacağız.

Tasarım

Web tasarımın olmazsa olmazı olarak niteleyebileceğimiz tasarımlar/temalar, Gaziantep’deki herhangi bir firmayla çalıştığınızda size hizmet olarak sunulacak.

Sitenizin kategorisine, kullandığınız altyapıya, logonuza ve amacınıza uygun tema seçimi yahut tasarlanması; web tasarım hizmet pastasının en büyük dilimlerinden biri.

Sitenize uygun tasarım seçilirken ya da kodlanırken, genel olarak aşağıdaki kriterlere dikkat edilir:

  • Tasarımın SEO uyumlu olmasına önem gösterilir. SEO uyumlu bir tasarım; çıkacağınız gökdelen için sağlam bir temel oluşturacağından, oldukça önemlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, temeliniz sağlam değilse gökdeleninizde kaç kat olduğunun önemi yoktur.
  • Gaziantep web tasarım firmaları tarafından, tasarımın renk uyumuna önem gösterilir. Bu noktada, sizin de fikriniz alınır. Onun dışında, sitenizin temsil ettiği oluşum ve logonuz gibi kriterler de göz önünde bulundurulur. Turuncu-siyah, beyaz-fıstık yeşili gibi uyumlu çiftler kullanılır.
  • Tasarımın kullanıcı deneyimi puanının yüksek olmasına dikkat edilir. Yüksek olmasa bile, yükseltilmeye müsait bir tasarım seçilir. Kullanıcı deneyimi, Google’ın çok önem verdiği bir kriterdir ve başarılı SERP sonuçları için dikkate alınması gerekir. Başarılı SERP sonuçları yüksek dönüşümler demek olduğundan, amaca giden yolda kullanıcı deneyimi önemlidir.
  • Gaziantep web tasarım hizmetlerinde, seçilen ya da kodlanan temanın, sitenizin tam potansiyelini yansıtmasına önem gösterilir. Tasarım/tema referanslarınızı ve hakkımızda kısmını vurguluyor mu? Vermiş olduğunuz hizmetleri başarılı bir şekilde aktarıyor mu? Bu ve bunun gibi sorularda olumlu yanıt aranır.

Optimizasyon

Genel olarak web tasarımın başlıca elementlerinden biri olarak sayabileceğimiz optimizasyon, sitenizden alacağınız dönüşümlerde oldukça önemlidir.

Bu noktada basit bir örnekle devam edelim: Google, günden güne site hızına verdiği önemi arttırıyor. Site hızında başarılı olan siteleri, arama sorgularında ön plana çıkararak SERP sonuçlarında başarıya ulaştırıyor.

Elbette site hızı sadece bir optimizasyon kategorisi. Optimizasyon kavramı, bundan çok çok daha fazlası. ‘’Sunucu optimizasyonu, SEO optimizasyonu, kullanıcı deneyimi optimizasyonu, Google Analytics optimizasyonu’’ gibi birçok alana ayrılıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz alanlarda, Gaziantep web tasarım firmaları tarafından çalışma yapılabiliyor. Bu sayede, hem sitenizin arkaplanında, hem de ön planda yüksek optimizasyon skorlarına ulaşılıyor. Bu da size, yüksek kullanıcı deneyimi ve beraberinde gelen başarılı sonuçlar ile geri dönüyor.

Görseller, Videolar ve Diğer Medyalar

Pek çok web tasarım ajansı tarafından, müşterilere medya desteği sunulabilir.

Bu noktada, ‘’Zaten internette bulabiliyorum, neden destek alayım?’’ diye sorabilirsiniz. Haklı gibi görünseniz de, eksik noktalarınız var.

İnternette bulabileceğiniz medyaların çoğu, telif hakkına sahiptir. Yani, sitenizde paylaştığınızda telif hakkı ihlali yapmış olur ve devamında davalık olabilirsiniz.

Web tasarım destekleri ile alacağınız medya hizmeti, hizmet aldığınız firma bünyesindeki grafikerler tarafından sağlanır. Bu grafikerler, ihtiyacınız olan medyayı özgün ve kaliteli şekilde üretir. Böylelikle, kaliteli ve telif hakkı sorunu olmayan medya elde etmiş olursunuz.

Profesyonel Gaziantep Web Tasarım Fiyatları 2023

Hizmet almak isteyen birçok kişinin merak ettiği şeylerden biri fiyat konusu. Bu konuda, firmadan firmaya değişen fiyatlar yüzünden net bir sayı veremesek de, fiyat belirleme etmenleri üzerine konuşabiliriz.

Genel olarak web tasarım fiyatları, aşağıdaki 2 maddeye göre şekilleniyor:

  • Hizmet almak istediğiniz firmanın kalitesi, tecrübesi ve deneyimi; fiyat konusunda büyük etken. O nedenle firmalar arasındaki fiyat farkını doğal karşılamak gerekiyor. Neticede her firma aynı kalitede hizmet vermiyor.
  • Müşteri olarak siz de bu konuda etkilisiniz. Sitenizin neye ihtiyaç duyduğu, çalışmanın ne kadar süreceği gibi faktörler; fiyatı etkileyebiliyor.

Umarız bu makale, Gaziantep web tasarım konusunu geniş bir çapta ele almıştır.

Gaziantep web tasarım fiyatları ne kadar?

Bir çok farklı web tasarım firmasının ihtiyaca göre farklı fiyat politikaları bulunmaktadır ortalama 5999 TL ile 11999 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Web Sitesi Yayınlamak İçin Neler Gereklidir?

Tasarımı ve kodlaması tamamlanan bir web sitesinin yayınlanabilmesi için iki farklı hizmete ihtiyaç duyulmaktadır. Domain ve hosting web sitenizin yayınlanması için gerekli olan hizmetlerdir.

Leave a comment

View
Drag