Skip links
google da üst sıralara çıkmak, google da üst sıralara çıkma ücreti, google ilk sayfada çıkmak, web sitesi öne çıkarma

SEO Uyumlu WordPress Temaları

Temalar, SEO konusunda gelişimin büyük bir parçasıdır. Kullandığınız tema, SEO konusunda sonradan yapacağınız işlerin temeli gibidir. İşte bu nedenlerle, SEO uyumlu tema seçimi oldukça önemlidir. Biz de bu makalede sizlere, SEO uyumlu WordPress temaları seçimlerimizi paylaşacağız.

SEO Uyumlu Tema Kullanmak Neden Önemli ?

Her ne kadar makaleye girişte bahsetmiş olsak da, biraz detaylandıralım. SEO uyumlu temanın çalışmalarınızın temeli olduğundan bahsettik.

Örneğin, kötü kodlanmış ve optimizasyon konusunda zayıf bir tema kullandığınızı varsayalım. Bunun üstüne yapacağınız hız optimizasyonları yetersiz kalacaktır. Çünkü temanın kendisi zayıf ve bu sizden bağımsız bir olay. Üstüne yapılacak işlemler, altı delik bir kovaya su doldurmaktan farksız.

Peki ne yapmalısınız ? Tema seçiminizi, SEO uyumlu WordPress temaları arasından yapmalısınız. Bununla beraber hız ve temiz kodlanma kısmını da değerlendirin.

SEO Uyumlu WordPress Temaları

1) Schema

MyThemeShop tarafından kodlanan bir tema olan Schema, hız ve SEO uyumluluğun buluştuğu harika bir tema. SEO uyumlu WordPress temaları arasında en kaliteli temalardan biri olan Schema, SEO uyumluluğunun yanında sade de bir tema.

Rich Snippets destekleyen Schema teması, arama motorlarına içeriğinizi tanıtmada size oldukça yardımcı olur. Bu sayede arama motoru görünürlüğünüzü arttırırsınız.

Schema temasının, burada anlatamayacağımız kadar fazla özelleştirme seçeneği mevcut. Ayrıca, kullanıma hazır kısa kod kütüphanesi sayesinde dizginleri sizin elinize veriyor.

MyThemeShop’ta makale yayım tarihi dönemi itibariyle 3 site 59$’a satılan Schema teması, aralarından seçim yapabileceğiniz 2 ana yapılandırmaya sahip. 2 yapılandırma da SEO konusunda elinizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Demo | İndir

2) Astra

Astra teması, çok amaçlı SEO uyumlu WordPress temaları arasında bulunan bir temadır. WordPress’de önde gelen Elementor gibi sayfa oluşturucularıyla uyumlu olan Astra, temayı rahatça düzenlemenize olanak sağlıyor. Astra’nın demo ve düzenleme altyapı uyumluluğu düşünüldüğünde, istediğiniz her siteyi elde edebilirsiniz.

Astra’nın farklı farklı lisans programları bulunmaktadır. Ancak, en düşük lisans paketini aldığınızda bile onlarca demoya erişim sağlayabilirsiniz. Bu demoları beğenmezseniz Elementor, WPBakery gibi sayfa düzenleyiciler ile rahatça düzenleyebilirsiniz.

En son SEO standartları ile kodlanan WordPress temaları arasında olan Astra, ‘’hız, optimizasyon, SEO’’ standartları konusunda ortalamanın üstünde bir tema.

Demo | İndir

3) SociallyViral

SociallyViral, web sitenizdeki paylaşımların olabildiğince fazla paylaşım alması için dizayn edilmiş bir temadır. Aynı zamanda SEO uyumlu WordPress temaları arasında da olan SociallyViral, sosyal medya – SEO dengesini başarıyla kurmuş.

Listemizdeki diğer temaların aksine, SociallyViral SEO desteğini sosyal medya ile veriyor. Sosyal medyanın SEO’ya destek olduğu bilinen bir gerçek. SociallyViral de sosyal medya kozunuzu güçlendirerek SEO optimizasyonunuza yardımcı oluyor.

Sadece bununla sınırlı değil. Temiz kodlanmış ve optimizasyon konusunda eksiği olmayan yapısı sayesinde de SEO’ya destek oluyor. Buna ek olarak, okuyucuları sitede daha uzun tutarak hemen çıkma oranı gibi metrikleri düşüyor.

Hem doğrudan, hem de dolaylı yoldan SEO katkısı olan ve WordPress temaları arasında bulunan SociallyViral, MyThemeShop üzerinde 3 site 59$’lık bir satış fiyatına sahip.

Demo | İndir

4) Magazine

Magazine teması; içeriğini ön plana çıkarmak isteyenlerin kullanabileceği, SEO uyumlu WordPress temaları arasında bulunan bir temadır.

Ana sayfası tamamen widget olan Magazine temasını, sürükle bırak yöntemi ile düzenleyebilirsiniz. Bu da, yeni başlayan kullanıcılar için sevindirici bir haber.

Magazine teması; göz alıcı tasarıma sahip olmasının yanında, SEO ve hız optimizasyonlarından ödün vermez. Böylelikle sitenizin arama motoru görünürlüğünün artmasına katkıda bulunur. Tasarımsal anlamda ise hazır kod parçacıkları ve öğreticiler ile size destek olur.

Yeni başlayan kullanıcılar için oldukça pratik bir tema olan Magazine teması, 100$’lık bir satış fiyatına sahip. Fiyat her ne kadar fazla olsa da, SEO uyumlu WordPress temaları arasında olması ve sadeliği, buna değer.

Demo | İndir

5) MH Magazine

MH Magazine, düzenli içerik yayınlayan siteler için uygun olan ve SEO uyumlu WordPress temaları listesinde bulunan bir temadır. 12 adet demo seçeneği ile gelen MH Magazine, şekilden şekile girebilen bir tema. MH Magazine temasını hangi kategoriye entegre etmek istiyorsanız biraz uğraşla başarabilirsiniz.

MH Magazine, SEO uyumlu olmasının yanı sıra kullanıcı dostu da bir tema. Ziyaretçilere rahat okuma sunmasıyla ve ziyaretçilerin sitede nerede olduğunu bilmesini sağlamasıyla bunu başarıyor. Ayrıca, ziyaretçilerin sitenizde kalma oranını arttırmak ve hemen çıkma oranını düşürmek gibi amaçları sağlamak için opsiyonel birkaç ayara da sahip.

WordPress temaları seçiminizde mutlaka düşünmeniz gereken bir tema olan MH Magazine, reklam yerleşimleri konusunda da iyi iş çıkaran bir tema. Adsense gibi reklam firmalarıyla çalışıyorsanız, MH Magazine üstünde rahatlıkla optimizasyon yapabiliyorsunuz. Tema kodlanırken buna da dikkat edilmiş.

Demo | İndir

Bu listedeki en iyi SEO uyumlu WordPress temaları , sitenizin SEO performansını önemli ölçüde arttıracaktır.

Leave a comment

View
Drag