Skip links
Mersin Web Tasarim

Mersin Web Tasarım – Profesyonel Mersin Web Tasarım Fiyatları 2023

Mersin’de yaşayan ve sitesini geliştirmek isteyen site sahipleri, web tasarım çalışmalarına ihtiyaç duyar. Bu çalışmaları kendileri yapabilecekmiş gibi görünse de, deneyimsiz olanlar için işler bir süre sonra tıkanabilir. Bunun farkında olan kişiler de, Mersin web tasarım firmaları ile iletişime geçerler.

‘’Lokal web tasarım’’ konulu makalelerimize, bugün Mersin ile devam ediyoruz. ‘’Ankara web tasarım’’ gibi makaleleri de içinde bulunduran kategorimizin bu makalesinde, ‘’hizmetler, önem ve fiyatlardan’’ bahsedeceğiz.

Mersin Web Tasarım ile İlgili Detaylar

Bundan önceki paragrafta bahsettiğimiz detaylara uyarak ilerleyelim. İlk olarak hizmetlerden bahsetmemiz, hizmet almayı düşünen sizler için faydalı olacaktır.

Web Tasarım Hizmetleri

Sitenizin tema ve tasarım işlemleriyle ilgilenirler.

Web tasarım pastasının oldukça büyük dilimlerinden olan tema ve tasarımlar, önemli ve dikkatle yapılması gereken bölümlerdir.

Bir web tasarım şirketi ile anlaştığınızda, ilk olarak sitenizin temasına ve tasarım detaylarına göz atacaktır. Bunun sebebi, kullandığınız temanın alacağınız dönüşümlerde büyük etkisi olmasıdır.

Eğer sitenizin teması uygun değilse, çalışmakta olduğunuz Mersin web tasarım firması tarafından bir yenisi seçilir. Seçilirken aşağıdaki kriterler dikkate alınır:

  • Temanın siteye, sitenin kategorisine ve amacına uyumluluğu dikkate alınır. Blog temasının e-ticaret sitesinde kullanılması gibi bariz yanlışlar herkes tarafından bilinse de, web tasarım firmaları bunu daha da detaya inerek inceler: Sitenin ihtiyacı olduğu elementler ile uyumlarına kadar.
  • SEO uyumluluğu dikkate alınır. SEO’da gelişmeden, bir kitle sahibi olmanız çok zordur. Kitle sahibi olmadıktan sonra yapacağınız çalışmalar da boşluğa hitap edeceğinden, her web tasarım adımında SEO dikkate alınır.
  • Temanın düzenlenme kolaylığı da seçimi etkileyen faktörler arasındadır. Neticede çalıştığınız kişiler profesyonel olduğu için pek çok zor ayarın altından kalkabilirler. Ancak, iş sonunda size de kullanımı rahat bir tema bırakılması; işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Temanın, sitenin tam potansiyelini yansıtma konusunda yetkinliği sınanır. ‘’Sitenizde tanıttığınız hizmetleri ön plana çıkarabiliyor mu? Referanslarınızı güzel bir şekilde sergiliyor mu? Dönüşümlerinizi arttırmada etkili olabilir mi?’’ Bu ve benzeri sorulara mantıklı cevaplar aranır.

Mersin web tasarım ajansları, yukarıdaki kriterlere uyarak temanızı seçer. Eğer hali hazırda uygun bir tema yoksa, yine yukarıdaki kriterlere uyarak sizin için kodlar.

Sitenizin ihtiyaç duyduğu medya ögelerini (video, görseller, animasyonlar) karşılarlar.

Medya ögeleri; gerek sitenize renk katmak, gerek ise istenen mesajı direkt vermek için oldukça idealler. Ancak ne yazık ki bu ögeler, çoğu zaman telif hakları çiğnenerek kullanılıyor.

Bildiğiniz gibi, internette pek çok medya ögesine erişebiliyorsunuz. Bu ögeler, ortak lisansa sahipse ve telif hakkı konusunda bir sıkıntısı yoksa, dilediğiniz gibi alıp kullanabilirsiniz. Ancak telif hakları mevcutsa, iş mahkemelere kadar gidebilir.

Telif haklarıyla başınızın ağrımaması için, Mersin web tasarım ajansı tarafından sizin için medya destekleri sağlanabilir. Bu medya desteklerinin pek çok avantajı bulunur, bazıları şunlardır:

  • En başta özgün materyaller elde etmiş olursunuz. ‘’Acaba bunun telif hakkı var mıydı?’’ gibi ikilimlere de gerek kalmaz.
  • Firmayla direkt olarak iletişim halinde olduğunuz için, isteğinize göre tasarım yaptırabilirsiniz. İnternetteki kalıp tasarımlara göre çok büyük bir avantaj.
  • Çalıştığınız firmalar medya ögelerinin etkili kullanımını bildiği için, bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz.

Saydığımız bu hizmetler, neredeyse her web tasarım firmasından alabileceğiniz hizmetler. Bu hizmetlerin önemini de kendi içlerinde verdik. Örneğin, özgün medya materyali kullanmamanın yaptırımını biliyorsunuz.

Profesyonel Mersin Web Tasarım Fiyatları 2023

Web tasarım ile ilgili bu kadar detay verip bir de öneminden bahsettikten sonra, doğal olarak pek çok kişi fiyat konusunu merak etmekte.

Web tasarım fiyatları, çalıştığınız firmaya ve size göre değişiyor. Firma ayağını özetleyecek olursak, ‘’her firmanın kalitesinin, tecrübesinin, size verebileceği hizmetlerin’’ farklı olmasından dolayı, fiyatları da farklı.

Sizin etkileme kapsamınız da tamamen site üzerinden şekilleniyor. Basit bir mantıkla, firmaya çok iş yükü gerektiren bir site ile gittiğinizde, az iş yüküyle gideceğinizden daha fazla bir fiyat alırsınız.

Bu konuda net bir fiyat istiyorsanız, çalışmayı düşündüğünüz firmayla iletişime geçip bilgi almanız gerekli. Peki, hazır da burdayken Adwoox ile çalışmaya ne dersiniz?

Sektördeki kalitemiz ve deneyimimiz ile, size piyasadaki en iyi Mersin web tasarım hizmetini verebiliriz. Tek yapmanız gereken, bizimle telefon ya da mail yoluyla iletişime geçip bilgi almak. Sitenize özel fiyat verdikten sonra, geri dönütünüzü bekleyerek çalışmaya hazır olacağız.

Mersin web tasarım fiyatları ne kadar?

Hosting ve domain giderleri hariç ortalama olarak 5999 TL ile 11999 TL arasında web tasarım fiyatlarında değişim gözlemlenebilmektedir.

E-ticaret sitesi nedir?

E-ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak isteyen firmaların kullanıcılar ile buluştuğu web sitesi şeklidir. E-ticaret siteleri üzerinden satış yapabilir, para kazanabilirsiniz.

Leave a comment

View
Drag