Skip links
Kocaeli Web Tasarim

Kocaeli Web Tasarım – Profesyonel Kocaeli Web Tasarım Fiyatları 2023

Kocaeli web tasarım hizmetleri; Kocaeli’de bulunan ve sitelerinin gelişmesini isteyen site sahiplerinin alabileceği hizmetlerdir. Bu hizmetler, bireysel çalışmalarla gerçekleştirilebilecek hizmetler olsa da, profesyonel deneyim sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Sitenizin gelecekteki çalışmaları için bir temel hazırlayan web tasarım hakkında bilgileri, bu makalede bulacaksınız.

Bu makaleden önce ‘’Ankara web tasarım’’ gibi makalaleri kaleme aldığımız yerel web tasarım makalelerine Kocaeli ile devam ediyoruz.

Kocaeli Web Tasarım

Öncelikle, web tasarımın en önemli elementlerine bakarsak adında da geçmekte olan ‘’tasarım’’ ı görürüz. Oldukça kapsamlı bir terim olan tasarım; temaları, renkleri, medyaları, ikonları ve görsellik adına yapacağınız pek çok çalışmayı içinde barındırır.

Peki, bu kadar kapsamlı ve web tasarım için gerekli olan tasarım neden önemlidir? Sitede hangi faktörler üzerinde etki sahibidir?

Tasarım Neden Önemlidir?

Görsellik Çok Şey İfade Eder

Görsellik, sitenizden alacağınız etki konusunda sandığınızdan çok daha fazla bir etkiye sahip. İçinde bulunduğumuz dönemde sadelik moda olsa da, görsel etkiden yoksun siteler biraz zayıf kalabiliyor. Görsellik ve sadelik dengesini Kocaeli web tasarım hizmetleri ile sağlayan siteler, bir adım daha öne çıkıyor.

Hiçkimse, görsellik açısından zayıf ve düzensiz bir siteden makale okumak ya da bir şey satın almak istemez. Elbette bunun aksi olan gökkuşağı gibi siteler de vardır, bu siteler de ziyaretçi üzerinde olumsuz etki bırakır.

Bu başlığın ilk paragrafında da bahsettiğimiz gibi, sitede görsellik ve sadelik dengesi oldukça önemlidir. Bunu sağlamanın en büyük yolu, sitenize uygun ve kaliteli bir tema seçimidir.

Eğer doğru web tasarım ajansı ile anlaştıysanız, siteniz için en doğru temayı seçecek yahut kodlayacaktır. Devamında yapacağı tasarım adımları ile de, temayı sitenize uygun hale getirecektir.

Kullanıcı Deneyimi Üzerinde Büyük Etkisi Vardır

Bolu web tasarım makalesinde önemine değindiğimiz kullanıcı deneyimi, SEO ve sitenizden aldığınız dönüşümler konusunda oldukça etkilidir.

Herhangi bir Kocaeli web tasarım firması ile anlaştığınızda, sitenizin temel işlemlerini tamamlayacak ve beraberinde kullanıcı deneyimi kriterlerini dikkate alacaktır.

Kullanıcı deneyimini arttırmak için aşağıdaki gibi bazı yöntemler mevcuttur:

  • Ziyaretçinin daha hızlı gezebileceği optimizasyonlu bir site, kullanıcı deneyimini arttırır. Bunu bilen web tasarım firmaları, optimizasyon yatağı güçlü temaları seçer veya kodlarlar.
  • Kullanıcının ya da potansiyel müşterilerin aradığını daha rahat bulmasını sağlamak, kullanıcı deneyimini arttıran başka bir etkidir. Örneğin, kullanıcının ihtiyacı olan hizmetleri ön plana çıkarmak, aradığını daha rahat bulmasına ve dönüşüm oranlarınızın artmasını sağlayacaktır.
  • Kullanıcıyı/ziyaretçiyi sitenizde uzun süre tutabilmek, istatistik olarak lehinize olan bir durumdur. Google, sitede kalma oranı yüksek siteleri sever ve bu siteleri kullanıcı deneyimi yüksek olarak işaretler. Bunun için Kocaeli web tasarım firmaları, makale ve site bazlı optimizasyonlar yaparlar.

Kullanıcı deneyimi, yukarıdaki faktörlere uyularak geliştirilebilir. Şimdi, temanın ve tasarım çalışmalarının kullanıcı deneyimi üzerindeki etkisini daha iyi anlayabilirsiniz.

Kullandığınız görsel, yazı fontu, iletişim formlarının konumu gibi birçok faktör, kullanıcı deneyiminizi etkiler. Bu faktörler, doğru bir tema kullanımı olmadan yeterince geliştirilemez. Bunun farkında olan firmalar da, tema seçerken bu faktörleri dikkate alır.

Kullanıcı deneyimi, satışlarınız üzerinde de etki sahibidir. Birçok insan, alışveriş yapacakları e-ticaret sitesinin yavaş olmasından dolayı siteyi terk etmektedir. Bu noktada giden sadece bir ziyaretçi değil, aynı zamanda bir satış olmuştur.

Yukarıda anlattığımız olaya büyük resimden baktığınızda, zararı daha net görebilirsiniz. Sadece tek başına bile kullanıcı deneyiminin ciddiyetini açıklayan bir örnektir.

Profesyonel Kocaeli Web Tasarım Fiyatları 2023

Çalışacağınız firma harici kimse size bir fiyat veremeyeceğinden, burada fiyatların değişme etkenleri hakkında konuşacağız.

Piyasada değişken fiyatlar olmasının en önemli sebeplerinden biri müşterilerdir. Her müşterinin sitesinin farklı sektörü, kalitesi, iyi/kötü alanları ve ihtiyaçları olur. Bu da, firmaların bu sitelere farklı fiyat teklifleri yapmasına neden olur.

Diğer bir etken ise firmalardır. Her firma, tecrübesini ve kalitesini kendi fiyatlarından aktarır. Bu da, değişken fiyat politikalarını doğurur.

Eğer Kocaeli web tasarım konusunda net bir fiyat istiyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Adwoox olarak, sizlere piyasadaki en verimli hizmetlerden birini sunabiliriz. Kalitemiz ve bütçe dostu fiyatlarımız ile, sitenize yapabileceğiniz en büyük iyilik bizimle çalışmak olacak!

Responsive Web Tasarımı Nedir?

Responsive web tasarım, farklı cihazlardan web sitesine giriş yapıldığında cihaza göre web sitesinin kendisini optimize etmesi şeklinde tanımlanır.

Profesyonel Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Profesyonel tasarıma sahip web sitelerinin tasarlanması sırasında ihtiyaç duyulan teknolojilerin farklılığından ötürü fiyatlandırmalar değişmektedir. 5999 TL ile 11999 TL arasında değişmektedir.

Leave a comment

View
Drag