Skip links
internet sitesi kurma ankara

İnternet Sitesi Kurma Ankara

Ankara’da yaşayan bazı firma sahipleri, hizmetlerini ve işlerini daha iyi pazarlamak amacıyla internet sitesi açma fikrine yönelebilirler. Eğer bu konuda herhangi bir fikirleri yoksa, Google’da ‘’ internet sitesi kurma Ankara ‘’ aramasını yapıp detaylı bilgi almak isterler. 

Bu makale de, internet sitesi kurma amacına sahip olup kafasında bazı soru işaretleri olan kişiler için hazırlandı. Taslak üzerinde bir internet sitesi nasıl açılır adım adım anlatacağız. 

İnternet Sitesi Kurma Ankara

Bu rehberde, bir internet sitesi açmak için nasıl ve hangi sırayla ilerlenmeli onu anlatacağız. 

Hosting ve Domain Seçimi 

Öncelikle, ihtiyacınız olan en temel 2 şey bunlar. Hosting, sitenizin ve dosyalarının barınacağı bir alan, domain ise hostinginizde barınan siteyi herkesle paylaşabilmeniz için gereken tescillenmiş adres. Bu ikisini birçok firmadan temin edebilirsiniz. 

Altyapı Seçimi 

Hosting ve domain işini hallettikten sonra, internet sitesi kurma Ankara amacınız için bir site altyapısına ihtiyacınız var. Bu da yine sitenizin kategorisine göre değişecektir. E-ticaret sitesi kuracaksanız farklı, sadece kurumsal kimlik sergilemek için kuracaksanız farklı, ikisini birlikte yapmak istiyorsanız farklı altyapılar gerecektir. 

Tasarım Seçimi 

Sitenizi kurup altyapı seçiminizi de tamamladıktan sonra, sırada tasarım var. İnternet sitesi kurma Ankara isteğine sahip kişiler için 3.adımı oluşturan tasarım, sitenizin müşteriler üzerindeki etkisinde büyük bir paya sahip. 

Potansiyel müşterileriniz, tasarımı güzel ve derli toplu olan sitelerden daha çok etkilenecektir. Bu siteler referanslarını ve hizmetlerini daha iyi sunduklarından dolayı, müşteri yakalama şansları da sizden fazla olacaktır. 

Özetle, sitenizin kategorisine ve amacına uygun en iyi tasarımı seçmeniz gerekiyor. Bu tasarımın kullanıcı dostu olması, potansiyel müşterilerinizden alacağınız dönüşümleri arttıracaktır. 

Sosyal Medya Entegrasyonu 

Günümüz sosyal medya çağında, firmanızın sosyal medya hesabının olmaması büyük kayıp olacaktır. Hem büyük bir kitleyi ve beraberinde gelecek prestij artısını geri çevirebilir, hem de potansiyel müşterilerinizin bazılarını kaçırabilirsiniz. 

Sosyal medya hesaplarını açtıktan sonra, bu hesapları sitenizle senkronize etmeniz gerekecek. Her yeni yaptığınız güncelleme, paylaştığınız yazı, yaptığınız indirimler yahut yeni eklediğiniz ürünleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bu size artı olarak dönecektir. 

Bu işlemleri elle yapmak istemiyorsanız, altyapıdan altyapıya değişen entegrasyon seçenekleri mevcut. Onları araştırabilirsiniz. 

SEO Optimizasyonları 

İnternet sitesi kurma Ankara aramasını yapan kişiler için işin en kritik ayaklarından biri. Bu kısım eksik olunca, alacağınız dönüşümler potansiyelini yansıtamayacaktır. 

Son adımlarla tasarımını ve sosyal medya entegrasyonunu ayarladığınız sitenizin, SEO optimizasyonunu kontrol etmelisiniz. Site hızı, kod hafifliği, anahtar kelime yüzdeleri, içerik uyumlulukları gibi 200’den fazla kritere sahip bir optimizasyondan bahsediyoruz. 

Yaptığınız sosyal medya entegrasyonu ve doğru tasarım seçimleri, SEO için büyük katkı sağlasa da tek başına yetersiz. O nedenle kapsamlı bir site içi SEO analizine ihtiyacınız var. 

Saydığımız bu 5 adım, firmanız ya da şirketiniz için internet sitesi açma yolunda size yardımcı olacaktır. 

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur ?

İnternet sitesi kurma, veya diğer tabirle web tasarımı, özetle, domain, hosting, yazılım ve tasarım bileşenlerinden oluşur.

İnternet Sitesi Kurma Ankara Hizmetleri Veriyor musunuz?

Her bütçeye uygun internet sitesi kurma fiyatlarımızla hizmet veriyoruz.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar ?

Projeden projeye değişecek maliyetler genelde 1000TL’den başlayıp sonsuz sayılara kadar gitmektedir.

Siz Arkanıza Yaslanın, İşi Adwoox Devralsın 

Ben bütün bu kompleks adımlarla uğraşamam diyorsanız, Ankara’nın en iyi web tasarım ajanslarından biri olan Adwoox ile çalışabilirsiniz. İnternet sitesi kurma Ankara isteğinize en efektif şekilde yanıt verebiliriz.

SEO optimizasyonlarından, sosyal medya entegrasyonlarına, sosyal medya entegrasyonlarından backlink ağlarına kadar sitenizi baştan sona inşa edebiliriz. Böylelikle, bazı eksikliklerden dolayı oluşabilecek potansiyel müşteri kayıplarını yaşamaz ve sitenizden tam potansiyelle faydalanırsınız. 

Eğer siz de bu konuda bize bir şans vermek istiyorsanız, Ankara ofisimize gelerek ya da telefon/mail yoluyla bilgi alabilirsiniz. 

Leave a comment

View
Drag