Skip links
Corlu Web Tasarim

Çorlu Web Tasarım – Profesyonel Çorlu Web Tasarım Fiyatları 2023

Çorlu’da yaşayan ve sahip olduğu sitesini geliştirmek isteyen kişiler, kendilerini bu konuda yeterli hissetmiyorlarsa profesyonel destek arayışlarına başlar. Sitelerinin genel olarak oturması için ilk olarak Çorlu web tasarım firmalarına bir göz atarlar. Bu firmalar, profesyonel destek sunarak siteyi sonraki çalışmalar için hazır hale getirir.

Web tasarımın genel amaçlarından olan kullanıcı deneyiminin öneminden bahsedeceğimiz bu makaleyi, daha önce ‘’Erzurum web tasarım’’ gibi makaleleri de eklediğimiz ‘’lokal web tasarım’’ kategorisi altında ele alacağız.

Çorlu Web Tasarım

‘’Avcılar web tasarım’’ makalesinde, web tasarımın en büyük amacının kullanıcı deneyimini arttırmak olduğundan bahsetmiştik. O makalede kullanıcı deneyiminden kısaca bahsetmiş olsak da, kapsamlı bir anlatım olmamıştı. Bu makalede, sadece kullanıcı deneyimine değineceğiz.

Kullanıcı Deneyimi Nedir ve Nasıl Ölçülür?

Kullanıcı deneyimi, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların/ziyaretçilerin sitenizden aldığı verimi ifade eder. Kullanıcı deneyiminiz ne kadar yüksekse, sitenizi ziyaret eden kişiler sitenizden o kadar memnun demektir.

Kullanıcı deneyimini ölçmek için direkt olarak bir puan ya da benzeri bir şey olmasa da, arama motorları ve benzeri algoritmalar bunu ölçebilir. Ölçerken aşağıdaki metrikleri ve daha fazlasını dikkate alırlar:

  • Hemen çıkma oranı
  • Sitede kalma süresi
  • Yapılan yorum sayısı
  • Sosyal medyada paylaşım sayısı

Yukarıdaki metrikler, arama motorlarına ve benzeri algoritmalara kullanıcı deneyimi için fikir verir. Çorlu web tasarım firmaları da, bu metrikler ve türevleri üzerinden kullanıcı deneyimini geliştirmeye çabalar.

Kullanıcı Deneyimi Nasıl Arttırılır?

Son paragrafta da bahsettiğimiz gibi, yukarıdaki metriklerin geliştirilmesiyle arttırılabilir. Bunun yanında birkaç yöntem daha mevcuttur, bunları şöyle listeleyebiliriz:

  • Hızlı bir site, daha rahat gezinilen bir site demektir ve kullanıcı bundan memnun olur. Bundan dolayı, anlaştığınız web tasarım ajansı sitenizin hızına önem verecektir.
  • Kullanıcının aradığı formlara daha rahat ulaşması da fayda sağlar. Örneğin, sitenizde iletişim formu bulunuyor ama kullanıcının zor ulaşacağı bir bölümde. Bu durum, kullanıcının forma ulaşamayıp sitenizi hemen terk etmesiyle sonuçlanır. Bu da hemen çıkma oranını arttırır.
  • Çorlu web tasarım firmaları, kullanıcıların seveceği ve rahat kullanımlı temalar kullanarak, kullanıcı deneyimini arttırmaya çalışırlar. Doğru bir tema, pek çok avantajı da beraberinde getirir ve sonraki çalışmaların verimini arttırır.

Bu ve benzeri maddelere uyularak, kullanıcı deneyimi arttırılabilir.

Kullanıcı Deneyimi Neden Önemlidir?

Kullanıcı deneyimi, arama motorları tarafından dikkate alınır. Örneğin Google, yaptığı neredeyse her algoritma güncellemesini, kullanıcı deneyimi uyumluluğunu arttırmak için yapar. Kullanıcı deneyimi konusunda zayıf olan siteler de sınıfta kalır ve SERP sonuçları geriler.

Her güncellemede ve yenilikte kullanıcı deneyimini hedefleyen bir site olmak, size kendiliğinden birçok şey kazandırır. En basitinden, algoritma güncellemelerinde sınıfta kalmaz ve SERP sonuçlarınızın istikrarını korursunuz.

Bunun yanı sıra, sitenizden yaptığınız satışlar gibi birçok şey üzerinde de etkilidir.

Profesyonel Çorlu Web Tasarım Fiyatları 2023

Web tasarım fiyatları, sektördeki firmaların ve müşterilerin çeşitliliği yüzünden değişkenlik göstermektedir. Çalıştığınız firmanın fiyat politikası ve sizin ihtiyaç duyduğunuz çalışma, pek çok farklı fiyatı doğurur.

Eğer bütçe planlamanız için net bir fiyata ihtiyaç duyuyorsanız, bizimle çalışmaya ne dersiniz? Adwoox olarak, sizlere piyasadaki en kaliteli hizmetlerden birini sunabiliriz.

Çorlu web tasarım hizmeti için net bir fiyat istiyorsanız, yapmanız gereken bize telefon ya da mail yoluyla ulaşmak. Projenizin detaylarını öğrendikten sonra, sizlere net bir fiyat verecek ve çalışmaya hazır olacağız. Bize inanın, sitenize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri bizimle çalışmak olacak!

Çorlu web tasarım fiyatları kaç TL?

Web sitesi yaptırmak isteyenlerin öncelikli olarak ihtiyaçlarının ne yönde olacağını belirlemesi faydalı olacaktır. Web sitesi hazırlanırken kullanılan teknolojiler fiyatları doğrudan etkilemektedir

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal firmaların web siteleri firma yapısını en iyi şekilde temsil edecek şekilde tasarlanmalıdır. Kurumsal web tasarımı yapılırken firma ile doğrudan iletişim halinde olunmalıdır.

Leave a comment

View
Drag